Ostaşii Domnului se agrăiesc întreolaltă «fraţi» şi «surori»
Noi, ostaşii Domnului, ne agrăim (ne adresăm, n.ed.) întreolaltă «fraţi» şi «surori». Nu este nici o noutate această agrăire. Aşa se agrăiau şi.
Noi, ostaşii Domnului, ne agrăim (ne adresăm, n.ed.) întreolaltă «fraţi» şi «surori». Nu este nici o noutate această agrăire. Aşa se agrăiau şi.
Ca să dobândim cununa Vieţii… şi să intrăm în Ierusalimul cel Ceresc Toate Scripturile strigă după noi că trebuie să trăim o viaţă.
Loviti am fost cu urã si prigoniti avar trecutul vietii noastre e-un lung si greu calvar fiindcã-am vrut sã-i ducem pe-ai nostri la.
Țãranul: Stai, drace, stai cã a cãzut un leu din sac.Dracul: Lasã-l pentru scopurile culturale și de binefacere!… În chipul de alãturi e.
Ţin să spun cu apăs: un ostaş al Domnului trebuie să fie un ostaş activ, luptător. Nici nu se poate închipui un ostaş.
TOŢI CEI CARE INTRĂ ÎN OASTE vor avea multe de suferit ( IX ) Scumpul meu frate din Oastea Domnului! Noi stăm într-o.
CÂTEVA DIN OPRELIŞTILE pe care le pune Oastea Domnului ( V ) Un ostaş al Domnului nu fumează. De ce? Întâi pentru.
CÂTEVA REGULI pentru cei care au intrat şi cei care vor să intre în Oastea Domnului ( II ) Cea dintâi cerinţă pentru.
Ţinem să spunem îndată că Oastea Domnului nu este o înşirare de reguli şi regulamente lungi, despre tot ce trebuie să facă şi.
TOŢI CEI CARE INTRĂ ÎN OASTE vor avea multe de suferit ( VII ) Istoria păstrează pilda unui soldat viteaz care fusese.